Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie

Jak działa lampa z czujnikiem ruchu? Jak ją odpowiednio wyregulować?

Co to jest czujnik ruchu w lampie

Automatyczne oświetlenie to znakomite rozwiązanie - nie tylko w przypadku lamp zewnętrznych, ale i wewnętrznych. Czujniki ruchu to gwarancja większego bezpieczeństwa, wyższego komfortu oraz - co równie istotne - wielka oszczędność energii elektrycznej, bo światło pali się wyłącznie wtedy, gdy ktoś znajdzie się w pobliżu, a później - w zależności od ustawień - gaśnie bądź się stopniowo "wycisza".

Wybór automatycznych lamp jest naprawdę ogromny - w tej technologii produkowane są zewnętrzne kinkiety, lampy numeryczne, lampy udaroodporne, halogenowe czy ogrodowe. We wnętrzach z kolei sprawdzają się plafony oraz lampy kinkietowe.

 Porada oświetleniowa, skorzystaj z porady specjalisty luminis

Montaż lampy z czujnikiem ruchu

Przy montażu lamp z czujnikami reagującymi na zmianę temperatury, warto pamiętać, by nie umieszczać ich zbyt blisko powierzchni silnie odbijających światło (np. luster czy zbiorników wodnych) oraz emitujących ciepło. Czujniki ruchu wysokiej cżęstotliwości nie ustawia się w kierunku elementów mogących się poruszyć, np. zasłon czy firanek. Ponieważ są to czujniki które działaj w ten sposób że wykrywają każdy ruch zaistniały w pomieszczeniu. Nie koniecznie musi to być ruch osoby, również spadająca książka może uruchomić taki czujnik.

 

Regulacja czujnika ruchu w lampie

Jak regulować lampy automatyczne? Każdy producent ma własne wytyczne, a szczegółowe wskazówki znajdują się w instrukcji obsługi. Zazwyczaj natężenie oświetlenia, czas i zasięg można ustawić odpowiednimi pokrętłami, a ustawienia fabryczne zakładają największe zakresy.