Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie

Z czujnikiem ruchu

Lampy z czujnikiem ruchu


Coraz częstszym rozwiązaniem jest montaż lampy zewnętrznej z czujnikiem ruchu. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla wracających do domu po zmroku. Nie trzeba wówczas po omacku szukać włącznika, ponieważ oświetlenie uruchomi się samo, gdy tylko znajdziemy się w odpowiedniej odległości. Ten rodzaj lampy jest też doskonały dla osób mających tendencję do zapominania o zgaszeniu światła. Zaopatrzywszy się w oświetlenie z czujnikiem ruchu, już nie muszą o tym pamiętać. Lampa sama zgaśnie po niedługim czasie od ostatniego zarejestrowania czyjejś obecności. Jest to zarazem idealny sposób na oszczędność energii elektrycznej, gdyż takie lampy nie działają, jeśli nie są naprawdę potrzebne.

Posiadanie lampy z czujnikiem ruchu zwiększa też nasze bezpieczeństwo - nie tylko pozwala uniknąć potknięcia po ciemku, ale też informuje nas, gdy wokół domu kręci się ktoś obcy. Zapalenie się światła widoczne przez okno jest dla nas sygnałem, że ktoś się zbliża, ponieważ czujnik lampy rozpoznał ruch. Włączające się światło jest również skutecznym elementem zniechęcającym potencjalnych włamywaczy, a także ostrzeżeniem dla sąsiadów pilnujących domu pod naszą nieobecność.

Lampy z czujnikiem ruchu występują właściwie we wszystkich kombinacjach. Mogą to być modele sufitowe, wbudowane albo stojące. Popularne wśród tego typu oświetlenia są też kinkiety ścienne zewnętrzne oraz halogeny. Nasi eksperci służą Państwu doradztwem, w którym miejscu zamontować lampę z czujnikiem ruchu, by włączała się dokładnie wtedy, kiedy nam na tym zależy. Pomogą też znaleźć miejsce, w którym lampa będzie nie tylko funkcjonalna, ale i zamontowana w sposób bezpieczny, niestwarzający zagrożenia dla przechodzących obok.

Większość lamp z czujnikiem ruchu działa w oparciu o wiązki podczerwieni. W wielu modelach istnieje opcja regulacji poziomu jasności, przy którym włącza się lampa, czułości - to znaczy tego, z jak dużej odległości będzie reagowała na zbliżające się osoby oraz czasu świecenia od momentu zapalenia się - zwykle wystarczającego, by komfortowo i bezpiecznie dostać się do domu czy zaparkowanego na podjeździe samochodu.

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

9 produkt(ów)

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

9 produkt(ów)