Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie

Awaryjne i Ewakuacyjne

Oświetlenie awaryjne/ewakuacyjne


Oświetlenie awaryjne stosuje się w razie niepoprawnego funkcjonowania zasilania urządzeń do oświetlenia podstawowego. Oprawy awaryjne mają zapobiec panice w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, pomóc w doświetleniu drogi oraz odnalezieniu wyjścia ewakuacyjnego i sprawnemu opuszczenia miejsca objętego niebezpieczeństwem. Fundamentem w tym zakresie jest oświetlenie drogi ewakuacyjnej, które ma zapewnić szybki i bezpieczny sposób opuszczenia budynku w czasie awarii. Wybór i montaż oświetlenia awaryjnego, zwanego też ewakuacyjnym, to zatem niezwykle istotna kwestia spoczywająca na barkach osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ludzi przebywających w miejscach publicznych.

Zaopatrzenie się w oświetlenie awaryjne jest obowiązkiem właścicieli zakładów produkcyjnych i magazynów. Bezwzględnie musi być zastosowane również w obiektach użyteczności publicznej oraz w budynkach zamieszkania zbiorowego, na przykład domach wielorodzinnych, hotelach. Oświetlenie ewakuacyjne powinno istnieć zarówno w pomieszczeniach, jak i w ciągach komunikacyjnych służących do opuszczenia budynku w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, na przykład podczas pożaru. Mowa między innymi o korytarzach, garażach podziemnych, holach czy klatkach schodowych. Stosowne przepisy dokładnie precyzują warunki jego zamontowania, ściśle uzależnione od powierzchni obiektu.

Głównym kryterium wyboru oświetlenia awaryjnego jest jego niezawodność, dlatego w naszym sklepie znajdą Państwo tylko lampy od godnych zaufania producentów. Wszystkie spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a do ich produkcji użyto najlepszych surowców, wpływających na jakość i trwałość wyrobów. Oferowane przez nas produkty opraw awaryjnych i ewakuacyjnych przeznaczone są do montowania na suficie lub ścianie. Oprawy awaryjne są dostępne jako modele jedno- i dwustronne, emitujące własne światło, bądź odbijające strumień świetlny. Dostępne w naszym asortymencie produkty wyróżniają takie aspekty jak: bezpieczeństwo, różnorodność mocy i wysokie parametry oświetleniowe.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.